ZAKŁAD REHABILITACJI W SP ZOZ MSWIA IM. MARIANA ZYNDRAMA- KOŚCIAŁKOWSKIEGO W BIAŁYMSTOKU

Współczesna fizjoterapia opiera się na indywidualnym podejściu do pacjenta. Największą popularnością i uznaniem w naszej Placówce cieszą się zabiegi z bezpośrednim zaangażowaniem fizjoterapeuty w leczeniu zaburzeń sprawności fizycznej.

- Pani Krystyno, proszę nam powiedzieć kilka słów o sobie, swoim miejscu pracy oraz zespole, z którym Pan pracuje?

Jestem wykwalifikowanym fizjoterapeutą z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Dział Fizjoterapii w Zakładzie Rehabilitacji prowadzi kompleksowa fizjoterapię pacjentów ambulatoryjnych. Dział Fizjoterapii dysponuje wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą magistrów fizjoterapii, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe.

- Jakie są najczęstsze przyczyny z jakimi zgłaszają się pacjenci i jak temu zapobiegać?

Najwięcej zgłasza się pacjentów z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, stawów obwodowych, po zabiegach operacyjnych w obrębie aparatu ruchu oraz neurologicznych.

- W związku z powyższym na jaką pomoc mogą liczyć pacjenci trafiający do naszej placówki?

Pacjenci zgłaszający się do nas na zabiegi fizjoterapeutyczne, mają wykonaną fizjoterapię w sposób indywidualny i kompleksowy.

- Nowatorskie zabiegi? Jakie zabiegi wykonujemy w naszej placówce?

Dział Fizjoterapii dysponuje nowoczesną baza zabiegową wyposażoną w odpowiedni sprzęt do kinezyterapii, czyli leczenia ruchem oraz do zabiegów fizykoterapii. Największa popularnością  cieszą się zabiegi z bezpośrednim zaangażowaniem Fizjoterapeuty.

REALIZUJEMY ŚWIADCZENIA MEDYCZNE:

w Poradni Rehabilitacji w zakresie:

• lekarskiej ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej,
  • lekarskiej ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności;

w Dziale Fizjoterapii w zakresie:

• fizjoterapii ambulatoryjnej i w warunkach domowych,
  • fizjoterapii ambulatoryjnej i w warunkach domowych dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności (krótki okres oczekiwania)

Rejestracja prowadzi zapisy na wizytę (poradę) fizjoterapeutyczną na podstawie ważnego skierowania od każdego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, posiadającego umowę z NFZ. Skierowanie do Działu Fizjoterapii należy zarejestrować w ciągu 30 dni od daty wystawienia.

Oferujemy wszechstronne zabiegi z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii i masażu.

KINEZYTERAPIA

• indywidualna praca z pacjentami z wykorzystaniem nowoczesnych metod specjalistycznych;
  • metody terapii manualnej i neurofizjologiczne;
  • ćwiczenia bierne, czynno -bierne, czynne, czynne w odciążeniu, wspomagane i inne;
  • ćwiczenia z wykorzystaniem  najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego z wykorzystaniem biofeedbacku;
  • ćwiczenia usprawniania układu oddechowego;
  • reedukacja chodu.

FIZYKOTERAPIA

Elektroterapia:

• prądy interferencyjne, diadynamiczne, galwaniczne, Traberta, Tens, elektrostymulacja nerwów i mięśni, jonoforeza

Magnetoterapia:

• impulsowe pole magnetyczne niskiej częstotliwości, impulsowe pole elektromagnetyczne wielkiej częstotliwości,

Laseroterapia:

• laser punktowy, laser skaner

Światłolecznictwo:

• naświetlanie miejscowe IR

Ultradźwięki:

• ultradźwięki, fonoforeza

Termoterapia:

• krioterapia miejscowa z użyciem ciekłego azotu

Hydroterapia:

• kąpiel wirowa kończyn górnych, dolnych i kręgosłupa

MASAŻ

• masaż klasyczny

- W jakim wieku najczęściej trafiają pacjenci?

Przedział wiekowy pacjentów biorących udział w rehabilitacji jest bardzo zróżnicowany.

- Jak sytuacja COVIDOWA wpłynęła na zdrowie Waszych pacjentów?

Pacjenci pocovidowi mają obniżoną sprawność fizyczną i psychiczną. Bezpośrednia praca z fizjoterapeutą korzystnie wpływa na powrót do pełni zdrowia po przebytej chorobie.

- Jak Pani widzi przyszłość zakładu, którego jest Pan kierownikiem?

Chciałabym, aby każdy pacjent zgłaszający się do naszej placówki miał wykonaną indywidualną oraz skuteczną fizjoterapię.

Zespół Zakładu Rehabilitacji.JPG

Nasz Personel Zakładu Rehabilitacji:

PERSONEL

• lek. Anna Kubajewska- specjalista rehabilitacji medycznej