Światowy Dzień Osteoporozy

Światowy Dzień Osteoporozy został ustanowiony w 1996 roku przez Międzynarodową Fundację Osteoporozy (IOF) w związku z rosnącą liczbą osób zmagających się z tą chorobą.

Jednym z głównych założeń tego dnia jest przedstawienie społeczeństwu objawów oraz możliwości leczenia Osteoporozy.

Osteoporoza jest chorobą, która prowadzi do łamliwości kości nawet wówczas, gdy pojawi się drobny uraz. Spowodowane jest to między innymi niedoborem witaminy D oraz wapnia. Niestety czynników, które wpływają na rozwój choroby jest znacznie więcej.

W naszej Poradni Osteoporozy zajmujemy się:

• profilaktyką i leczeniem chorób metabolicznych kości
  • diagnostyką opartą o badanie densytometryczne (badanie wykonywane jest na miejscu, w trakcie pierwszej wizyty)
  • dodatkowo wykonywany jest pakiet analiz laboratoryjnych w oparciu o parametry gospodarki wapniowo-fosforanowej

Rejestracja do Poradni możliwa jest tylko ze skierowaniem. Pacjent pierwszorazowy zgłasza się do rejestracji lekarzy specjalistów znajdującej się na parterze w budynku A, natomiast na kolejną wizytę rejestrowany jest w gabinecie.