Misja szpitala: leczyć mądrze, skutecznie, po ludzku

Informacja o unikatowym urządzeniu na Oddziale Kardiologii

Drodzy Pacjenci,

Uprzejmie informujemy, że nasz Oddział Kardiologii posiada unikatowe urządzenie do wszczepiania elektrod do pęczka Hisa. Umożliwia ono wszczepianie stymulatorów serca z elektrodą umieszczoną w pęczku Hisa lub jego lewej odnodze.

Obie metody, w porównaniu z klasyczną stymulacją serca, umożliwiają stymulację fizjologiczną, czyli wykorzystującą naturalne szlaki przewodzenia impulsów elektrycznych w sercu.

Dzięki temu nie dochodzi do niekorzystnej przebudowy komór serca, a w przypadku osób z już uszkodzonym sercem, zastosowanie stymulacji fizjologicznej prowadzi do remodelingu, czyli odwrócenia zmian patologicznych.

Według czołowych autorytetów kardiologii polskiej i światowej, stymulacja fizjologiczna będzie za kilka lat obowiązującym standardem i jest największym przełomem w elektroterapii od dziesięcioleci.

W 2019 roku wykonaliśmy jako pierwsi i prawdopodobnie dotychczas jedyni w województwie, pierwsze zabiegi stymulacji pęczka Hisa pod okiem polskiego pioniera tej metody, dr Pawła Dąbrowskiego z Zamościa.

Powrót na początek strony