Ważna zmiana w zapisach do przychodni i szpitala

Informujemy, iż od dnia 14 lipca 2023 r. w SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego lipca wchodzi ważna zmiana dla pacjentów rejestrujących się w Przychodni, Poradni oraz Oddziale.

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 26 maja 2023 r. o aplikacji mObywatel, SP ZOZ MSWiA w Białymstoku
im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego umożliwia legitymowanie się podczas zapisów dowodem osobistym, paszportem oraz mDowodem.

Aby korzystać z mDowodu należy założyć profil zaufany oraz zainstalować darmową aplikację mObywatel. Może z niej skorzystać każdy, kto jest pełnoletni i ma:

• ważny dowód osobisty,
  • profil zaufany lub inny akceptowany środek identyfikacji,
  • smartfon z systemem operacyjnym Android w wersji 7.0 (lub nowszej) lub z systemem iOS 13 (lub wyższej)
  • smartfon wyposażony w Bluetooth i aparat fotograficzny,
  • dostępne połączenie z internetem.