Przechwyt234ywanie.PNG

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku otrzymał dofinansowanie na realizację projektu pt.

"Kompleksowa opieka nad pacjentem onkologicznym w SPZOZ MSWiA w Białymstoku poprzez zakup nowego mammografu i toru wizyjnego"

w ramach osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia,

w ramach działania: 9.2. Infrastruktura ponadregionalnych podmiotów leczniczych,

Programu Operacyjnego Infrastruktura i środowisko 2014-2020,

Planowany całkowity koszt realizacji Projektu: 1 433 600 PLN

Maksymalna kwota wydatków kwalifikowalnych: 1 433 600 PLN,

w tym:

85% wydatków kwalifikowalnych stanowi dofinansowanie z UE: 1 218 560 PLN

15% wydatków kwalifikowalnych stanowią środki własne: 215 040 PLN

Planowany okres realizacji projektu: październik 2017 roku - wrzesień 2018 roku

Cele projektu:

Cel bezpośredni realizacji projektu to:

Zwiększenie dostępności do wysokiej jakości świadczeń w obszarze procedur chirurgii onkologicznej. Poprawa warunków diagnostycznych Poradni Chirurgii Onkologicznej.

Osiągnięcie celu bezpośredniego pozwoli na:

- poprawę sprawności wykonywania zabiegów chirurgicznych w obszarze procedur chirurgii onkologicznej, w tym zabiegów radykalnych;

- skrócenie czasu wykonania zabiegu przez wykonanie większej ilości zabiegów metodą laparoskopową w oparciu o własną diagnostykę mammograficznś, co z kolei wpłynie na:

* szybszą rekonwalescencje pacjentów,

* zmniejszenie ryzyka zakażeń,

* skrócenie czasu hospitalizacji,

* poprawę dobrostanu pacjentów

- poprawę diagnostyki i leczenia raka piersi;

Cele ogólne realizacji przedmiotowego projektu to:

- poprawa efektywności ochrony zdrowia w kluczowych obszarach ze względu na trendy epidemiologiczne oraz zasoby pracy poprzez skrócenie pobytu w szpitalu i rekonwalescencji;

- podniesienie jakości życia i zdrowia mieszkańców regionu i innych osób znajdujących się na jego terenie;

-podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej regionu poprzez rozwój infrastruktury ochrony zdrowia.

Instytucja Zarządzająca stworzyła mechanizm umożliwiający sygnalizowanie potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć finansowych dotyczących realizowanych projektów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać za pośrednictwem adresu e-mail: naduzycia.POIS@mfipr.gov.pl

Przyjęte rozwiązanie sprzyjać będzie realizacji projektów w sposób etyczny, jawny i przejrzysty.

Więcej informacji na temat mechanizmu znajduje się na stronie internetowej Instytucji Zarządzajścej: www.pois.gov.pl/nieprawidlowosci

Archiwum - Projekty