Poradnia Kontroli Rozruszników i Kardiowerterów

Kontakt:

nr tel.: (47) 710 40 15

Lekarze przyjmujący w Poradni m.in.:

• dr n. med. Emilia Bańkowska-Guszczyn - Specjalista Chorób Wewnętrznych, Specjalista Kardiologii
  • dr n. med. Beata Małkowska - Specjalista Chorób Wewnętrznych, Specjalista Kardiologii
  • dr n. med. Rafał Kuteszko - Specjalista Kardiologii
  • lek. Marta Kinga Markowska - Specjalista Chorób Wewnętrznych, Specjalista Kardiologii

Poradnia Kontroli Rozruszników i Kardiowerterów  wykonuje kontrolę stymulatorów, kardiowerterów-defibrylatorów (ICD) i układów resynchronizujących (CRT). Dysponujemy sprzętem umożliwiającym kontrolę wszystkich rozruszników następujących producentów Biotronic, Medtronic/Vitatron i St. Jude Medical (obecnie firma Abbott).

Kontrola stymulatorów i kardiowerterów to badanie nieinwazyjne i bezpieczne, wykonywane okresowo. Jest badaniem mającym na celu ocenę poprawności działania układu stymulującego, oceny występowania i prawidłowego rozpoznawania arytmii komorowej i nadkomorowej.

Przed każdą kontrolą wykonywane jest badanie EKG.

Rejestracja do Poradni możliwa jest tylko ze skierowaniem. Pacjent pierwszorazowy zgłasza się do Działu Obsługi Pacjenta znajdującej się na parterze w budynku A, natomiast na kolejną wizytę rejestrowany jest w gabinecie.