Oddział Dzienny Leczenia Nerwic i Psychogeriatrii

Kierownik Oddziału:

dr n. med. Adrian Andrzej Waszkiewicz - Kierownik Oddziału Dziennego Leczenia Nerwic i Psychogeriatrii, psycholog kliniczny

Kontakt:

Dział Obsługi Pacjenta: (47) 710 40 33

Pacjenci podczas trwania terapii codziennie uczestniczą w kilkugodzinnych zajęciach prowadzonych przez psychoterapeutów. Na oddziale pracują specjaliści wyszkoleni w różnych ośrodkach psychoterapeutycznych posiadający szeroką wiedzę o psychoterapii, ale specjalizujący się w różnych szkołach terapeutycznych. To oznacza różnorodność spojrzeń na problemy pacjenta, możliwość szerszego wykorzystania różnych technik psychoterapii, co pozwala na indywidualne podejście do pacjenta. Ponadto każdy z pracowników oddziału systematycznie poddaje swoją pracę superwizji u specjalisty spoza ośrodka, co gwarantuje stały rozwój i dbanie o jakość udzielanej pomocy. Oddział funkcjonuje na zasadzie współpracy zespołu lekarzy, psychoterapeutów, psychologów.

Na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Psychogeriatrii leczone są m.in.:

- zaburzenia lękowe,

- zaburzenia lękowo-depresyjne,

- zaburzenia lękowe związane ze stresem oraz pod postacią somatyczną,

- zaburzenia odżywiania się,

- zaburzenia osobowości.

Podstawową formą leczenia jest psychoterapia: grupowa.

Dodatkowe informacje:

Pierwszym etapem leczenia są konsultacje diagnostyczne, których celem jest ustalenie zakresu problemów pacjenta i ustalenie formy leczenia.

Konsultacje to indywidualne spotkania z psychoterapeutą, które w miarę potrzeby mogą być poszerzone o konsultację psychiatryczną. To one odpowiedzą na pytanie czy konieczna jest psychoterapia w naszym oddziale, czy też leczenie w placówce dostosowanej do trudności i zaburzeń pacjenta.

Psychoterapia prowadzona jest w formie grup otwartych. Chętni mogą zapisywać się na zajęcia na bieżąco.

Cykl leczenia trwa przeważnie 12 tygodni z możliwością przedłużenia, co za każdym razem uzależnione jest od potrzeb i oczekiwań pacjenta. Ponadto grupy terapeutyczne są organizowane w systemie porannym.

Pacjentów leczymy bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ. Aby rozpocząć leczenie konieczne jest umówienie się na pierwszą konsultację psychologiczną/psychoterapeutyczną. Kwalifikacje oraz wyznaczenie terminu przyjęcia i/lub wpisanie do kolejki oczekujących, odbywa się w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Dokładne informacje pod nr tel. (47) 710 40 33 w godzinach od 8-15.