Wizyta duszpasterska Księdza Arcybiskupa Józefa Guzdka w SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama -Kościałkowskiego

W dniu 17 października 2022 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszym szpitalu Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa dr Józefa Guzdka – Metropolitę Białostockiego. SP ZOZ w Białymstoku im. Mariana Zyndrama -Kościałkowskiego znajduje się na terenie Parafii pw. Świętej Rodziny w Białymstoku, którą Ksiądz Arcybiskup odwiedzał w ramach wizytacji kanonicznej.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi Proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny ks. prał. Roman Balunowski, Kapelan Szpitalny - ks. Piotr Wasilewski, Dyrektor - Alicja Skindzielewska, Lekarz kierujący Oddziałem Kardiologii - dr n. med. Bogdan Galar, a także pracownicy i pacjenci szpitala.

Dostojny Gość wraz z pracownikami oraz pacjentami modlił się w kaplicy szpitalnej, personelowi szpitala dziękował za ich samarytańską posługę wobec chorych. Ksiądz Arcybiskup odwiedził pacjentów przebywających na Oddziale Kardiologii, z którymi rozmawiał, życzył szybkiego powrotu do zdrowia oraz udzielił błogosławieństwa.